Collistar Sorbet malinowy Energia i Blask

   

  Stały obok siebie wyglądając dość niepozornie, przy kasach w perfumerii Douglas. W 4 różnych kolorach, w 4 różnych kombinacjach dopasowanych do potrzeb skóry. Wypróbowałam wszystkie sorbety dzięki uprzejmości konsultantek – nie żałowały obfitych próbek. Wróciłam i kupiłam – wybór padł na malinowy sorbet Energia i Blask (119zł/50 ml).

   

   

  Nie bez powodu został nazwany sorbetem. Jego konsystencja będąca w postaci żelowej emulsji szybko gasi pragnienie skóry, pozostawia ją nawodnioną i rozświetloną od nawilżenia jak po obfitym spryskaniu mgiełką dobroczynnej wody.

   

  Nie tylko jako pielęgnacja

  Sprawdza się również jako baza po makijaż. Jako silna dawka nawilżenia pod mocn0-kryjącym podkładem jak i pod lekkim fluidem. Pięknie wygładza i zwęża strukturę rozszerzonych porów. Utrzymuje nawilżenie przez cały dzień i przedłuża trwałość podkładu.

   

  Bonusem jest to, że można go użyć jako maseczki. Nieraz uratował mi skórę po zastosowaniu kwasów owocowych oraz po silnie ściągających maseczkach oczyszczających z glinką, które aż przesuszyły mi skórę na wiór. Wtedy sorbet zamieniał się w kojący kompres i uzupełniał cały niedobór nawodnienia skóry. Producent wspomniał, że sorbet użyty jako maseczka należy  nadmiar usunąć po kilku minutach. Jednak po tak silnym odwodnieniu moja cera nie zostawiała nic do starcia. Wszystko ładnie przyjęła i odwdzięczyła się promiennym wyglądem – wyrównanym i jaśniejszym o jeden ton kolorytem, a wszelkie zaczerwienienia zniknęły.

   

  Malinowy sorbet Energia i Blask stał się moim ulubieńcem. Oferta Collistar nie kończy się na nim i do wyboru są również trzy inne:

   

  • Kremowy sorbet dający matujący efekt z ekstraktem z czarnej porzeczki przeznaczony jest do skóry tłustej i mieszanej. Aktywny ekstrakt z czarnej porzeczki, to silny przeciwutleniacz, zwalcza wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry. Witaminy F i B6 normalizują przetłuszczanie się skóry i wydzielanie się sebum. Matujące pudry zmniejszają efekt błyszczenia się skóry. Laricyl: zmniejsza liczbę i rozmiar porów.
  • Głęboko nawilżający kremowy sorbet do skóry normalnej i odwodnionej z ekstraktem z truskawek. Aktywny truskawkowy ekstrakt gwarantuje nawilżanie dzięki kwasowi cytrynowemu, jabłkowemu i cukrom. Dzięki temu skóra utrzymuje się miękka i gładka. NMF complex zapewnia długotrwałe nawilżenie i przywraca równowagę wilgotności skórze. Witaminy E i B5 mają działanie skierowane przeciw wolnym rodnikom oraz służą odbudowie nabłonka skóry.
  • Kremowy sorbet o działaniu energetuzującym w linii anti-age / przeciwstarzeniowej z ekstraktem z jeżyn. Aktywny ekstrakt z jeżyn ma działanie przeciwzmarszczkowe, rozświetlające oraz stymuluje mikrocyrkulację skóry. Nuceloxidic complex reaktywuje energetyzujący proces skóry. Beta-glukan zapobiega i zwalcza starzenie się skóry. Witaminy E i A natomiast zwalczają wolne rodniki i mają działanie przeciwstarzeniowe.
  •  Kremowy sorbet w linii Blask i Energia, to rewitalizacja i rozświetlenie skóry dzięki ekstraktowi z malin. Aktywny malinowy ekstrakt poprawia krążenie kapilarne żył, nawilża skórę i utrzymuje ją miękką i promienną. Poprawia również jej elastyczność oraz naprawia uszkodzenia wywołane ekspozycją na słońce. Ekstrakt z liczi nadaje blask dzięki zawartości Oligopeptide-20, który ma działanie przeciwzmarszczkowe oraz Trehalose o działaniu nawilżającym -> to mój!

   

  Ty, który sorbet byś wybrała?