MAC Mineralize Glass

 

Moim ulubionym lekarstwem na gorszy dzień i chandrę jest zakup kosmetyku, a najlepiej błyszczyka. To zawsze poprawia mi humor, mimo że cieszę się tym tylko przez dobre 15 minut. Jednak ta chwila wybierania błyszczyka, której marki i który kolor działa na mnie wręcz terapeutycznie. Oczywiście nie rozwiązuje mojego problemu w głowie, ale jest dowodem, że jeśli potrafię cieszyć się z małych rzeczy, to znaczy, że nie jest jeszcze tak źle.

 

Błyszczyk Mineralize dobrała mi konsultantka na stoisku MAC w Douglasie. Jego kolor nie wróżył mojego zachwytu, ale jak to często bywa, magia się dzieje dopiero po nałożeniu. No może trochę rozpędziłam się z tym wyrażeniem magia – miał być zachwyt. I tak, zachwyt pojawił się dopiero po nałożeniu. Super przyjemne się rozprowadza, usta błyszczą już za pierwszym  pociągnięciem, a efekt od razu wzbudza chęć dołożenia dodatkowej warstwy.

 

Mam dość spory problem z trwałością błyszczyków – nie chcą trwać dłużej niż 15minut na ustach, dlatego muszę być bardzo wybredna i nie ukrywać oczekiwań przed konsultantem, żeby uniknąć rozczarowania. Błyszczyk Mineralize Glass spisuje się świetnie. Trwa znacznie dłużej, ale nie jestem w stanie dokładnie oszacować ile czasu trwa na ustach, bo jak wspomniałam, mam dość specyficzny problem z trwałością czegokolwiek, co nałożę na usta. Nie wiem też z czego to wynika. Tylko błyszczyki typu long lasting super extreme trzymają się na moich ustach ok. 3 godz. 

 

MAC Mineralize Glass Lovingly Yours

 

MAC Mineralize Glass Lovingly Yours

Odcień, który mam to Lovingly Yours – bardzo ciekawy herbaciany nude. MAC na swojej stronie opisał ten kolor, że jest to różowawy nude z delikatnym przyszronieniem. Nie wiem, jak bym zareagowała, gdyby konsultantka w sklepie firmowym MAC zaproponowała mi ten kolor wymawiając jedynie nazwę? Pewnie, bym miała zupełnie inne wyobrażenie tego odcienia.

 

Błyszczyk MAC Mineralize Gloss jest cudowny, bardzo trwały. Pozostawia pięknie mieniącą się taflę bez uczucia lepkości. Rewelacyjnie nawilża usta, dzięki niemu wyglądają bardzo zmysłowo. Odcień Lovingly Yours pasuje do bardzo delikatnego makijażu oczu jak i do klasycznego smoky eye. Do kupieniach w wybranych perfumeriach Douglas, douglas.pl, stacjonarnie oraz online w sklepie MAC za cenę 110 zł/ 6ml.

 

Kto oprócz mnie kupuje błyszczyki na poprawę humoru ?