BOUCHERON – Quatre en Rouge

Nowy zapach od BOUCHERON - Quatre en Rouge

 

 

Mam ogromną słabość do perfum, które wyróżniają się szyprową nutą. Kojarzą mi się one z dojrzałością, poukładanymi emocjami, odnalezieniem własnej drogi, poczuciem spełnienia. Perfumowanie swojej skóry szyprem to mój taki ukryty manifest. Te wszystkie cechy łączą się w jedną całość w najnowszym zapachu Boucheron – Quatre en Rouge. Perfumy, które śmiało można określić zapachem śmiałości. Brzmi intrygująco, prawda?

 

Boucheron już od 1858 roku jest symbolem luksusu, ekstrawagancji oraz wyselekcjonowanych kamieni szlachetnych. Marka zdobyła najpierw sławę w dziedzinie sztuki jubilerskiej. Wszystkie zapachy firmy Boucheron inspirowane są przez biżuterię i są czymś więcej niż cennymi kompozycjami. Są płynnymi klejnotami, które nie mają sobie równych. 

 

Quatre en Rouge Boucheron to najnowsze perfumy wydane w 2019 roku. Kobieca i intrygująca kompozycja Boucheron Quatre en Rouge skomponowana w 2019 roku przez Mylene Arlan. Przyznam szczerze – dawno nie spotkałam tak mocno trwałego i intensywnego zapachu.

 

 

Jak pachnie Quatre en Rouge Boucheron?

To nie jest łatwy zapach do opisania i zobrazowania go w kilku prostych słowach. Przez swoją intensywność i szyprową nutę Quatre en Rouge będzie budził spore emocje. I to jest w nim piękne! Bo w momencie, gdy już oswoimy swój węch i zaprzyjaźnimy się z zapachem Boucheron zaczyna się jeszcze bardziej doceniać kunszt Mylene Arlan.

 

Quatre en Rouge to intensywna, bogata kompozycja pełna osobowości. Zapach tuż przy koreczku to aromat kwaskowych jabłek, które tworzą piękny splot z bukietem frezji i absolutem róży. Wyperfumowana skóra zaś zaczyna swój wstęp od rozkwitu esencji – bergamotki i subtelnej mandarynki. Jest słodko, jest i wytrawnie i przede wszystkim podane w eleganckiej, szyprowej nucie.

 

Najciekawsze dopiero zaczyna się dziać. Jak cicha eksplozja szturmujących na przemian kwaskowo-słodkich nut przepięknie rozkwitają dając niesamowity popis tańca  na skórze. Pojawia się słodycz czarnej porzeczki, która niesie ze sobą towarzystwo czerwone jabłka. I w tle wciąż pięknie utrzymuje się pełna woń absolutu róży. Jabłko, które w nucie początkowej pachniało dość kwaskowato, tym razem, w nucie serca otrzymało słodycz z gruszki i czarnej porzeczki. I z tym aromatem pozostajemy dość długo. Nie jest już tak intensywnie. Łagodności dodała słodka malina, która przepięknie złączyła się z esencją paczuli.

 

 

 

Kompozycja zapachowa Quatre en Rouge

Nuty głowy: esencja bergamotki*, esencja mandarynki*, frezja, gruszka,

Nuty serca: Absolut róży*, czarna porzeczka, czerwone jabłko, irys*,

Nuty bazy: esencja paczuli, malina, piżma, marshmallow

 


*składniki naturalne

 

 

 

Jestem pewna, że zapach powstawał z wielką pasją. Świadczy o tym choćby to, że w piramidzie zapachowej Quatre en Rouge znalazły się nuty z naturalnych składników: esencja bergamotki, esencja mandarynki, esencja paczuli, irys oraz absolut róży. To dlatego zapach jest tak intensywny i niesamowicie trwały. Czasem wystarczy mieć w pobliżu flakon z zapachem, by czuć go blisko nosa. 

 

 

Flakon Quatre en Rouge

To prawdziwe dzieło sztuki, wykonane z grubego, czerwonego szkła. Subtelne złote i białe dodatki dodają flakonowi elegancji i szyku. Korek jest w typie twist, wyposażony w system on/off (wystarczy przekręcić) – to jeden z emblematycznych kodów linii, podobnie jak biały motyw „Clous de Paris”. Czerwone opakowanie nosi wszystkie 4 motywy słynnych pierścieni Quatre.

 

 

Komu spodoba się zapach Quatre en Rouge?

Każdej kobiecie, która czuje w sobie dojrzałość intelektualną. To perfumy, które idealnie podkreślą w kobiecie jej śmiałość i przyjemność z dążenia do celu. Quatre en Rouge Boucheron to przede wszystkim znak rozpoznawczy dla kobiety z pasją i nieograniczoną kreatywnością. To 100% manifestacja kobiecości i pewności siebie. 

 

Zapach dostępny w perfumerii Douglas oraz na douglas.pl