Hydra-Global Serum Anti-Aging Hydration Booster SISLEY

Hydra-Global Sérum - nawilżające serum Sisley Paris

 

 

Każdego dnia na naszą skórę oddziałują szkodliwe czynniki, takie jak: niska temperatura, wiatr, zanieczyszczenia atmosferyczne, promienie UV, stres, zmęczenie oraz niezdrowy styl życia. Te czynniki osłabiają i zakłócają naturalne mechanizmy nawilżania skóry. W konsekwencji pojawiają się drobne linie wynikające z odwodnienia, skóra jest napięta, traci sprężystość, elastyczność i blask. 

 

Optymalne nawilżenie to kluczowy warunek zachowania młodego wyglądu skóry. Skóra, której brakuje wody, szybciej się starzeje. Przywracając obieg wody na wszystkich poziomach, serum Hydra-Global marki Sisley ma za zadanie intensywnie nawadniać skórę w jej głębi. Skóra optymalnie nawilżona jest lepiej przygotowana do walki z oznakami czasu.

 

Serum Hydra-Global Anti-Aging Hydration Booster zaczęłam stosować w ubiegłym roku. Towarzyszyło mi głownie przez cały okres wakacyjny oraz przez wczesną jesień. Zabrałam je również na urlop, gdzie doskwierało gorące i suche powietrze. Było wspaniałym ratunkiem w momencie, kiedy miałam skórę twarzy bardzo spieczoną od intensywnych promieni słonecznych. Serum Sisley świetnie ugasiło zaczerwienioną cerę i skutecznie ją nawadniało.

 

Stosowałam je w większej ilości na noc i na drugi dzień skóra twarzy była w pełni zregenerowana i wyglądała promiennie. To był jak zastrzyk nawilżenia pod skórę. 

 

 

Hydra-Global Serum –  konsystencja i zapach

Formułę Hydra-Global Serum opracowano z myślą o tym, aby jej konsystencja była delikatna i lekka. Ze względu na ekstrakt z Malachitu ma ona naturalny, delikatnie niebieski kolor, a niedostrzegalna formuła doskonale łączy się ze skórą. Produkt ma kuszący zapach z charakterystycznym akordem Hydra-Global, skomponowanym ze świeżych i energetyzujących olejków eterycznych: szałwii, lawendy i majeranku.

 

 

Aplikacja

Produkt aplikujemy intensyfikując nawilżanie przed codzienną pielęgnacją. Serum Hydra-Global można aplikować przed kremem Hydra- Global, aby wzmóc jego efekty. Serum przygotowuje skórę i optymalizuje działanie innych produktów Hydra-Global poprzez nauczenie jej auto-nawilżania.

 

Serum można również stosować przed aplikacją dowolnego produktu pielęgnacyjnego Sisley, np: Sisleÿa, All Day All Year lub Black Rose Skin Infusion Cream, odpowiednio do rodzaju skóry, jej indywidualnych potrzeb, w celu zapewnienia intensywnego nawilżenia.

 

Hydra-Global Sérum - nawilżające serum Sisley Paris

 

Składniki odżywcze i 3 główne kierunki działania

Kwas hialuronowy, jako naturalny składnik występujący we wszystkich warstwach skóry, niczym gąbka nasączona wodą, zapewnia skórze głębokie rezerwy wody. Ma zdolność do zatrzymywania wody o masie 1000 razy większej niż jego ciężar, odgrywając tym samym główną rolę w procesie nawilżania. Z czasem poziom kwasu hialuronowego stopniowo się obniża, w rezultacie skóra staje się sucha, traci swoją gęstość i elastyczność.

 

Innowacja marki Sisley – zmniejszenie deficytu kwasu hialuronowego, poprzez wyselekcjonowane przez Dział badawczy dwa nowe, działające komplementarnie składniki aktywne:

  • ekstrakt z Agawy Błękitnej, który wspomaga syntezę kwasu hialuronowego w skórze właściwej i uzupełnia warstwę wodną skóry.
  • ekstrakt z Drzewka Świętojańskiego, który aktywuje syntezę i odnowę kwasu hialuronowego w naskórku oraz zwiększa rezerwy wody w skórze.

 

Serum na nowo uczy skórę, jak samodzielnie produkować swój własny kwas hialuronowy, aby zapewnić sobie nawilżanie. Dzięki temu skóra jest ponownie naturalnie nawilżona od wewnątrz. NMF (Naturalny Czynnik Nawilżający, ang. Natural moisturising Factor) w warstwie rogowej nawilża skórę i poprawia jej sprężystość. Ten komponent występuje wewnątrz korneocytów (komórek warstwy rogowej naskórka) i składa się głównie z aminokwasów.

 

Nowy składnik aktywny marki Sisley – ekstrakt z Cedru japońskiego, wspomaga tworzenie aminokwasów, które są składnikiem budulcowym NMF. Jako efektywny składnik w absorbowaniu nawilżenia, gromadzi wodę na powierzchni skóry i odbudowuje jej elastyczność.

 

 

  • Cyrkulacja wody, która zapewnia intensywne i zrównoważone nawilżenie

Przenikanie wody przez naskórek odbywa się dzięki akwaporynom, których rolę odkryto w 2003 roku. Odkrycie to uhonorowano Nagrodą Nobla w dziedzinie chemii. Białka akwaporyny-3, znajdujące się w błonie komórkowej keratynocytów, tworzą kanały transportujące wodę i glicerol, który jest naturalnie występującym składnikiem nawilżającym w skórze. Niestety wraz z wiekiem cyrkulacja wody ulega ograniczeniu.

 

Wyciąg z Dzikiego Bratka – główny składnik aktywny pielęgnacji Hydra-Global, wprowadzonej w 2007 roku, działa tu w analogiczny sposób, stymulując syntezę akwaporyn-3 i wspomagając cyrkulację wody wewnątrz skóry.

 

  • Magazynowanie wody w głębi skóry poprzez wzmacnianie jej nieprzepuszczalnej bariery

Samo zwiększenie ilości wody w skórze nie jest wystarczające do utrzymania optymalnego poziomu nawilżenia. Istotne jest ograniczenie jej odparowywania z naskórka. W naskórku rolę tę pełnią połączenia międzykomórkowe, które łącząc ze sobą komórki, ograniczają utratę wody i zapewniają jej niemal całkowitą wodoszczelność. Skóra odwodniona natomiast charakteryzuje się nieszczelnymi połączeniami międzykomórkowymi co skutkuje jej odwodnieniem.

 

Ekstrakt z Drzewka Świętojańskiego zapobiega rozszczelnieniu tych połączeń, a tym samym zmniejsza utratę wody. Współdziała z nim ochronny ekstrakt z Szarotki Alpejskiej, który wzmacnia szczelność warstwy rogowej.

 

Hydra-Global Sérum - nawilżające serum Sisley Paris

 

Serum Hydra-Global Anti-Aging Hydration Booster

Serum ma piękną, ziołową kombinację zapachową, co wpływa na samopoczucie bardzo relaksująco. Konsystencja jest lekka, delikatnie żelowa i świetnie się wchłania. Serum wręcz wtapia się w skórę niczym kompres. Momentalnie nawadnia, koi i uelastycznia skórę. Po kilku tygodniach stosowania skóra twarzy staje się odczuwalnie bardziej gęsta i jędrna. 

 

Serum Sisley należy do kosmetyków bardzo wydajnych. W moim przypadku jedna aplikacja produktu wystarczyła na cały obszar twarzy, a z kolei 30 ml produktu pozwoliła na 5 miesięcy stosowania.