Estēe Lauder Nutritious Super-Pomegranate

 

 

Granat to składnik znany od wieków, ceniony za nie tylko za smak, ale przede wszystkim za wartości odżywcze i lecznicze. Owoc granatu znalazł również swoje zastosowanie w medycynie ludowej. Zawiera zawiera bardzo dużo witamin, a najwięcej ma C, E i B5, czyli kwasu pantotenowego. Oprócz witamin granat zawiera minerały takie jak potas, magnez oraz bardzo cenny pierwiastek fosforu.

 

Również dzisiejsze badania naukowe potwierdzają znakomite właściwości tego owocu, a sam ekstrakt z granatu znalazł swoje zastosowanie w pielęgnacji – stymuluje kolagen oraz zwiększa jędrność i elastyczność skóry. 

 

Odżywienie podwójną siłą skoncentrowanego granatu. Wydobywa świeży blask Twojej skóry. Oczyszcza i intensywnie nawilża, zapewniając energię i odżywienie.

 

Nutritious Super-Pomegranate

Marka Estee Lauder wykorzystała precyzyjną siłę skoncentrowanego granatu w swojej najnowszej linii kosmetyków – Nutritious Super-Pomegrante i stworzyła gamę 7 produktów: 

  • krem nawilżający do twarzy Radiant Energy,
  • krem o żelowej konsystencji Radiant Energy Water Gel Creme,
  • krem i maska na noc Radiant Energy Night Creme/Mask,
  • pianka oczyszczająca 2 w 1 Nutritious Super-Pomegranate, 
  • Radiant Energy Intense Lotion, czyli balsam nawilżający,
  • Radiant Energy Lotion Fresh, 
  • Radiant Energy Eye Jelly do pielęgnacji okolic oczu. 

 

 

Przez ostatni kilka tygodni miałam okazję stosować dwa produkty z wymienionych powyżej, a dokładnie Radiant Energy Eye Jelly oraz Radiant Energy Night Creme/Mask. Który z nich zrobił na mnie większe wrażenie? Oba! Jeden i drugi okazał się świetny w swoim działaniu. Ale po kolei. 

 

Radiant Energy Eye Jelly

Żelowe formuły bardzo często mają to do siebie, że w krótkim czasie po nałożeniu bardziej wysuszają niż nawilżają. I tu niespodzianka! Nareszcie doczekałam się kosmetyku pod okolice oczu, który z taką żelową, bardzo przyjemną formułą rewelacyjnie nawilża nie dając żadnych objawów przesuszenia skóry po jakimś czasie od nałożenia. 

 

Radiant Energy Eye Jelly (240 zł/ 15 ml) świetnie radzi sobie przede wszystkim z opuchnięciami pod oczami. Zwłaszcza po nieprzespanej nocy lub mocno obfitej kolacji z półwytrawnym winem lub innym mocnym trunkiem mającym wpływ na krążenie. Radiant Energy Eye Jelly nieraz poratował moje oczy usuwając opuchnięcia w 15, może 20 minut. Skóra pod oczami było nie tylko nawilżona, ale też dosłownie wyprasowana. Jest też bardzo wydajny. Drugi miesiąc już stosuję, a ubyło go naprawdę niewiele. Super produkt! 

 

Oczywiście Radiant Energy Eye Jelly nadaje się nie tylko po imprezowej nocy, ale również jako codzienna pielęgnacja na noc lub na dzień lub w obu przypadkach. Stosując później kosmetyki do makijażu nie zauważyłam, żeby pod jego wpływem korektor lub podkład kolidował z jego formułą. Pełna kompatybilność i piękny efekt na koniec.

 

Dla zmęczonej i opuchniętej skóry wokół oczu. Precyzyjnie działająca formuła wzbogacona podwójną ilością skoncentrowanego granatu. Natychmiastowe schłodzenie. Nawilżenie na 24 godziny.

 

Radiant Energy Night Creme/Mask

Świetnie nawilża, bardzo dobrze się wchłania, przyjemnie koi, a po tygodniu można odnotować coraz lepsze efekty działania tego kremu, mianowicie poprawę elastyczności skóry, jest miła i gładka w dotyku. Działa również łagodząco po opalaniu. Im skóra bardziej wysuszona tym lepsze działanie tego kremu można zauważyć. Wchłania się bardzo dobrze nie pozostawiając tłustej warstwy, ale solidnie nawilżoną i promienną skórę.

 

Radiant Energy Night Creme/Mask (292 zł/ 50 ml) faktycznie można stosować nie tylko jako krem na noc, ale również zdaje egzamin jako maseczka na noc. Jednak krem jest na tyle mocny w swoim działaniu, że rzadko potrzebowałam użyć go w tej formie, nawet jak moja skóra była wystawiana w ciągu dnia na bardzo ostre słońce. Krem bardzo ma bardzo dobre właściwości pielęgnujące i od samego początku jestem z niego bardzo zadowolona. Również jest bardzo wydajny. Polecam go serdecznie!

 

Linia kosmetyków Estee Lauder Nutritious Super-Pomegrante dostępna w perfumeriach Sephora, @sephora.pl oraz na oficjalnej stronie marki @esteelauder.pl