SisleyYouth Anti Pollution | Sisley

Konsystencja SisleYouth Antipollution

 

 

Nastał czas, kiedy z jednej strony rozwiązania technologiczne oraz możliwości oferują dziś wręcz nielimitowany dostęp do wiedzy. Z drugiej –  to potrafi uzależnić i niesamowicie wciąga. I jest to świetna droga do pozyskania wiedzy oraz uzyskania świadomości,  niesie to niestety również skutki uboczne. Narażone są nie tylko nasze oczy, ale jak wynika z badań Działu Badawczego Sisley – skóra twarzy narażona jest na takie samo niekorzystne działanie, co promienie słoneczne w dużych dawkach. 

 

Wbrew pozorom, naszej skórze nie są obojętne takie agresywne czynniki jak: emisja niebieskiego, zanieczyszczenia powietrza spowodowane zapachem farby, nowych mebli, środków czystości, czy nawet świec (oprócz sojowych). To wszystko są skutki zanieczyszczenia powietrza, które można spotkać na porządku dziennym w naszym mieszkaniu lub domu. A jeśli jeszcze do tego nie mamy nawyku częstego wietrzenia, to możemy mieć później poważy problem ze zdrowiem.

 

 

I należy wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz, mianowicie jeśli nie mieszkamy w miejscu, gdzie panuje czyste powietrze powinno to nas mocno zastanowić, czy nie warto dla zdrowia zmienić miejsce zamieszkania. A w międzyczasie zabezpieczyć skórę przed skutkami zanieczyszczeń powietrza, tego z zewnątrz jak i przed tym, który panuje u nas w domu. Są takie kosmetyki, które działają tak ochronnie na naszą skórę. I niech nikogo to nie dziwi, tak się kiedyś też zaczynała kariera kosmetyków ochronnych przed słońcem. 

 

 

A co mogę napisać o nowym kosmetyku marki Sisley, SisleYouth?

Parę słów od producenta:

Rewitalizujący, energetyzujący i intensywnie nawilżający produkt pielęgnacyjny, który kompleksowo pomaga chronić skórę przed różnymi rodzajami zanieczyszczeń:

 • zanieczyszczenia w pomieszczeniach zamkniętych emitowane m.in przez:świece, urządzenia elektryczne, środki czystości, farby, itp. Powietrze we wnętrzach budynków jest nawet o 5–10 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz,
 • zanieczyszczenia środowiska zewnętrznego: polutanty (szkodliwe substancje) atmosferyczne, spaliny, dym z papierosów, itp. Każdego roku do atmosfery uwalnia się 36 miliardów ton CO2, a 92% populacji całego świata oddycha powietrzem niskiej jakości,
 • zanieczyszczenia cyfrowe, czyli wpływ świetła niebieskiego emitowanego m.in przez: ekrany i urządzenia nowej technologii.

 

 

Potwierdzono naukowo, że światło niebieskie jest niebezpieczne dla oczu, ponieważ ma wpływ na zwyrodnienie plamki żółtej, które następuje wraz z wiekiem. Wpływ światła niebieskiego na skórę jest nadal mało znany. Innowacyjne badania naukowe pokazały, że nadmierna ekspozycja na światło niebieskie (emitowane przez smartfony, tablety i ekrany telewizorów) przyspiesza starzenie się skóry. Światło w tym kolorze przenika skórę głębiej niż szkodliwe promienie UVA, dociera do wszystkich warstw skóry i wywołuje w jej komórkach stres oksydacyjny. Światło niebieskie sprawia, że skóra szybciej się odwadnia i przedwcześnie starzeje.

 

Formułę SisleYouth Antipollution stworzono na nowo, aby chronić skórę przed nadmierną ekspozycją na światło niebieskie, nawilżać oraz nadawać jej promienny wygląd.

 

Formułę SisleYouth Antipollution stworzono na nowo, aby chronić skórę przed nadmierną ekspozycją na światło niebieskie, nawilżać oraz nadawać jej promienny wygląd.

 

Składniki odżywcze SisleYouth

Aby zapewnić kompleksowe działanie „anti-pollution” oraz skutecznie chronić skórę, walory antyoksydacyjne SisleYouth Antipollution zostały wzmocnione (w porównaniu do poprzedniej wersji produktu) o nowe składniki:

 • organiczny ekstrakt z nasion gryki – jako silny antyoksydant wzmacnia funkcję bariery ochronnej skóry i pomaga chronić skórę przed zanieczyszczeniami,
 • organiczny ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego – emblematyczny składnik aktywny marki Sisley, pomaga chronić skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, wytwarzanych pod wpływem zanieczyszczenia środowiska, a w szczególności światła niebieskiego,
 • funkcja naskórka jest wzmocniona dzięki ekstraktowi z zielonego groszku, który działa niczym „osobisty ochroniarz”, by wzmocnić odporność skóry,
 • witamina E przeciwdziała wolnym rodnikom oraz wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry,
 • ekstrakt z żeń-szenia, znany z właściwości pobudzających, odświeża i rewitalizuje cerę,
 • ekstrakt z kiwi odżywia skórę dzięki zawartości minerałów i witamin, przywraca jej witalność,
 • cukier roślinny – naturalnie pozyskiwany składnik aktywny, wspomaga magazynowanie wody w warstwie rogowej naskórka oraz pomaga zachować jej optymalny poziom nawilżenia. W połączeniu z organicznym ekstraktem z nasion gryki o wysokiej zawartości cukru, pomaga nawilżać skórę,
 • formułę dopełnia masło shea bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe o właściwościach odżywczych i ochronnych.

 

Reasumując – mamy tutaj cały pakiet składników mocno odżywczych dla skóry jak i w pełni naturalnych. Zwróćmy uwagę, tu są przede wszystkim same ekstrakty, co znacząco wpływa na wysoką jakość kosmetyku. A jak wygląda skuteczność? Czy idzie w parze?

 

Odpowiedź będzie krótka – tak! Krem SisleYouth to odczuwalne efekty takie jak: po miesiącu stosowania skóra jest bardziej sprężysta, lepsze nawilżenie już po 3 zastosowaniu, po dwóch miesiącach – dużo lepsza gęstość skóry, wizualnie  – skóra twarzy zyskała na promiennym i gładszym wyglądzie, zwłaszcza w okolicach wokół linii mimicznych pod oczami. Krem SisleYouth świetnie współpracuje z każdym podkładem. Jest nie tylko znakomitą pielęgnacją oraz produktem ochronnym na dzień, ale także spełnia swoje zadanie jako pielęgnacja nocna. Jestem ogromnie z tego kremu zadowolona.

 

 

Konsystencja SisleYouth Antipollution

 

Konsystencja SisleYouth Antipollution

SisleYouth Antipollution ma lekką konsystencję fluidu o matowym, aksamitnym wykończeniu. Momentalnie się wchłania. Produkt aplikuję rano jak i wieczorem na skórę twarzy i szyi. SisleYouth Antipollution przepięknie pachnie energetyzującymi nutami olejków eterycznych z lawendy i egzotycznej werbeny.

 

Czy to produkt pielęgnacyjny tylko dla kobiet? Otóż nie, Sisleyouth Anti Pollution przeznaczony jest również dla mężczyzn. To porządna inwestycja i warto o tym produkcie poważnie pomyśleć. Dla własnego zdrowia i kondycji skóry. 

 

Opakowanie

Opakowanie skrywa w sobie 40 ml super ochronnego produktu do pielęgnacji skóry twarzy. W miarę stosowania kosmetyku Sisley, ubytek można zauważyć w dwóch miejscach, na spodzie oraz na boku pojemnika. SisleYouth jest też niesamowicie wydajne, jedna – rewelacyjnie wymierzona przez markę Sisley – porcja produktu idealnie wystarcza na aplikację kremu na całą twarz i szyję.