Perfumy na Walentynki – lista propozycji dla niej i dla niego

 

Co kupić ukochanej osobie jeśli się nie zna jej wymarzonego prezentu, o jakim śni? Najprościej będzie skierować swoją uwagę na perfumy. Temat niby prosty, ale schody zaczynają się dopiero przy dokonywaniu wyboru. Chciałabym nieco ułatwić wybór osobom, które chcą podarować swojej walentynce nietuzinkowy zapach.

 

Ze względu na to, że 98% moich czytelników to piękne panie, zacznę od propozycji zapachowych dla panów. Mam 4 faworytów. Żaden z tych zapachów nie jest ciężkim kalibrem. Wszystkie są świeże, ujmujące i mega przyjemne dla otoczenia. Nie lubię, gdy mężczyzna nachalnie dominuje swoim zapachem i czuć go nawet, gdy już dawno wyszedł.

 

Zapachy dla niego

 

  • Terre Hermes – mój faworyt, który zdetronizował zapachy Lalique i Montale Paris. Dla mężczyzny, który często zakłada garnitur jest świetnym uzupełnieniem garderoby. Zapach podkreśla silną osobowość i pewność siebie. Dla pana, który świetnie zna swoją wartość i nie widzi żadnych przeszkód w osiągnięciu celu zachowując przy tym czyste zasady gry. Terre D’Hermes pachnie świeżą ziemią i drzewnymi akcentami w lekko ziołowym aromacie.

 

  • Loewe Solo Sport – dla sportowca to strzał w dziesiątkę. Prosta butelka symbolizuję grę fair play. W porównaniu do klasyka Solo Sport jest tym właśnie zastrzykiem energii. Mobilizuje do działania, bycia aktywnym na każdym polu walki o punkt. Dla wyróżniającego się zawodnika świetny zapach. Loewe Solo Sport to kwintesencja świeżego aromatu bergamotki na gałązce rozmarynu, który ma silne właściwości pobudzające.

 

 

  • Balmain Homme – to perfumy dla magika, który lubi wyczarować magiczny nastrój. To idealny też zapach dla mężczyzny, któremu dzień zaczyna się w nocy. Najwięcej widzi i słyszy dopiero, gdy światła gasną i muzyka gra głośniej. Noc jest dla niego momentem natchnienia i szkoda mu każdej sekundy na sen. Balmain Homme to zapach wyjścia na miasto, wyprawy do najlepszego klubu w mieście. To dymna słodycz ziołowej przyprawy.

 

  • Dolce & Gabbana Pour Homme Intense – genialny zapach, swoją delikatnością potrafi zawrócić w głowie. Jest tak samo świetny jak klasyk, ale wersja Intenso ma w sobie jeszcze więcej ikry. Kombinacja zapachowa jest szczególnie kierowana do faceta, który wie czym są trendy, szczególnie w modzie i muzyce. Coolhunter będzie zachwycony takim prezentem. Pour Homme Intenso pachnie jak zblanszowane zioła z bardzo uzależniającą i nierozpoznawalną nutą, przez którą ciężko oderwać ręce od faceta.

 

 

 

Zapachy dla niej

 

  • Dolce & Gabbana L’impératrice został stworzony dla optymistki. Szczęśliwa kobieta chcąca wyrazić swoją wszechogarniającą radość i spełnienie podkreśli ten stan perfumami od D&G. To tykająca bomba szczęścia. Przywoływacz radosnych myśli i nastrajający cudowny nastrój. Niby zwykły skład, ale takie połączenie kiwi z rabarbarem na tle piżma tworzy właśnie taki prosty sposób na wyrażenie szczęścia.

 

  • Estee Lauder Sensuous to idealna propozycja dla melancholijnej artystki wyrażającej swoje przekonania w sposób bardzo niekonwencjonalny. Ma bardzo wyostrzony zmysł na stany emocjonalne innych ludzi. Tak jak pudrowość tego zapachu jest znakiem rozpoznawczym, tak kobieta pachnąca Sensuous jest doskonałą mentalistką. To nie powinno przerażać – to udogodnienie, bo jej empatia nigdy nie pozwoli skrzywdzić drugiej osoby. Jej aura jest tak biała, jak kwiatowe nuty w składzie. Nie brakuje miodu ani ambry, aby było słodko i tajemniczo. Jest też pieprz, żeby nie było nudno. Estee Lauder Sensuous to silna osobowość kobiety w delikatnej odsłonie.

 

 

  • Balmain Extatic to zapach dla wulkanu energii, jaki drzemie w kobiecej naturze. Jej pomysły są tak zaskakujące i niepowtarzalne, że ma wrażenie, że ściga się tylko z własną osobą. Extatic to udekorowanie kobiety słodyczą kwiatów tętniącymi akordami róży, orchidei i irysa. Są tak wyraziste, jak jej dzika natura. Jest jej wszędzie pełno, zaskakuje na każdym kroku swoim bezpośrednim podejściem do każdego tematu. Sprawy tabu są jej zupełnie obce. I to jej poczucie humoru, które sprawia, że każdemu udziela się jej świetny nastrój panujący do samego końca dnia. Jak Extatic nie męczy swoją słodkością. Wręcz zachwyca, inspiruje i zaraża energią.

 

  • Lancome Tresor Midnight Rose to obraz szczęśliwie zakochanej kobiety. Jej spokój jest tylko prowizoryczny. Wszędzie widzi piękno i ubarwia każdy szczegół, jak gdyby świat był wypełniony tylko miłością. Wydaje się być skromna i przewidywalna jak prosta istota zapachu Tresor Rose Midnight. Ale to tylko złudzenie. Magia leży głębiej, jak sens istnienia – trzeba nieco dłużej poszukać.