Mixa Krem do rąk Intensywne Odżywienie

   

  Francuska marka Mixa zdobyła moje zaufanie już bardzo dawno, kiedy dotknął mnie bardzo poważny problem alergii po kremowym żelu pod prysznic marki Ziaja z serii Cashmere. Konsekwencje użycia zaszły tak daleko, że wysyp alergiczny, który dotknął całego obszaru ciała, prócz głowy mógł zostać zastopowany tylko dzięki zastrzykowi w tył biodra i totalną zmianą kosmetyków na te dedykowane skórze skłonnej do alergii i atopii. Lekarz dermatolog nie tylko zakazał stosowania jakichkolwiek drażniących kosmetyków, ale również wyeliminowania z diety alergicznych produktów takich jak czekolada, orzechy, kawa. Najlepiej żebym zastosowała dietę kobiety w momencie tuż po urodzeniu dziecka i karmiącą piersią. Doskonale wiedziałam, co to za sposób odżywiania i jak jest restrykcyjny. Musiałam na nowo zapoznawać się z kosmetykami, bo wszystkie które dotąd stosowałam musiałam wywalić, by nie pogorszyć stanu alergicznego. Lekarka obawiała się, że od tej pory mogę być alergikiem do końca życia, bo mój system ochronny został zaburzony. Poleciła mi wtedy krem Cetapil, do mycia szare mydło, kosmetyki dla niemowląt, markę Biały Jeleń oraz kilka aptecznych maści, które sama przepisała.

   

  Wtedy moja dotychczasowa pielęgnacja poszła do kosza. Nauczyłam się wtedy zwracać uwagę na skład i myślę, że to było jedynym plusem tego całego nieprzyjemnego doświadczenia. Na szczęście udało mi się zażegnać alergię i przy okazji odkryć jedną fajną markę – MIXA. To było moje bingo –  pierwsze kosmetyki, których użycie sprawiało mi tyle samo radości, co zanim pojawiła się tragiczna wysypka. Dlatego do dziś mam ogromne zaufanie jak i sentyment do tej marki.

   

  Krem do rąk Intensywne Odżywianie jak się okazuje, jest świetnym wyborem właśnie na taki okres jak teraz, gdy dłonie nie są tak wymagające, jak w sezonie grzewczym. Przyjemny kremowy zapach, łatwa aplikacja, i do tego niewielka ilość wystarczy, by pokryć dłonie warstwą nawilżającej ochrony. Skóra zyskuje na miękkości, dłonie wyglądają młodziej i działanie jest na tyle dobre, że sytuacja nie wymaga częstego sięgania po krem. Na dodatek cena jest bardzo przychylna – 15,99 za 100 ml.

   

  Dobrze jest mieć go pod ręką w torebce.