Dahlia Divin Le Nectar de Parfum | Givenchy

   

   

  Kadzidła, mocne orientalne klimaty oraz kompozycje pełne korzennych aromatów w pewnym momencie swojego istnienia przestały do mnie przemawiać tak mocno jak kiedyś. Zamiast tego wodzą mnie za nos pudrowe nuty zanurzone w subtelnej wanilii o dość mocno specyficznym, balsamicznym splocie utkanym w delikatnym, kwiatowym miodzie. Brzmi intrygująco? Zapach ma być ciepły, otulający i mocno kobiecy i kolejny raz marka Givenchy proponuje takie zestawienie w kompozycji Dahlia Divin Le Nectar de Parfum, który pomimo nieskomplikowanego doboru nut jest pełen elegancji i zmysłowości.

   

   

   

  Dahlia Divin Le Nectar de Parfum

  W przepięknym, złotym flakonie z ozdobnym korkiem nawiązującym do wyglądu płatków 24-karatowego złota kryje się bardzo zmysłowy zapach, ale w bardzo delikatnej wersji, która idealnie wyraża kobiecą i szlachetną woń. Piramida zapachowa może się wydawać nieco uboga, ale z drugiej strony jest dowodem na to, że nie ilość ale jakość była motywem składającym całość. 

   

  W pierwszej fazie wyczuwalna jest harmonia i bogactwo zapachu, które od pierwszego momentu buduje nastrój ciepłej, kwiatowej woni jakby od razu była podana w miodowym  aromacie. To mimoza, czyli akacja. Nuta kojarzona ze słonecznym i delikatnie ciepłym akordem. Początek nieco miękki, subtelnie słodki i dość wyraźnie balsamiczny. Najpiękniejszy moment otwarcia, które po kilku minutach przeradza się w wytrawną nutę – to dominacja róży z jaśminem.

   

  W chwili, gdy odczuwalne są pierwsze symptomy głosu serca, Dahlia Divin Le Nectar zaczyna pachnieć dość wyniośle i odważyłabym się o określenie jej jako bardzo luksusowego zapachu. Jest przepych, ale nie przytłaczający. Jest zmysłowość, ale niezwykle urzekająca i nie do podrobienia. Ukoronowaniem tej kompozycji stała się elegancka baza składająca się z drzewa sandałowego. W połączeniu z fasolką tonka, piżmem i wanilią nadało jej pudrowego aromatu, bardzo szlachetnego. Zapach miodem i złotem płynący.

   

  Pytanie, jakie mi się teraz nasuwa, dlaczego tego typu zapachów jest tak mało na rynku perfumeryjnym?

   

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

   

  Givenchy

  Dahlia Divin Le Nectar de Parfum to mocne i długo pachnące perfum. Najpiękniejszy flankier zapachu Dahlia Divin Givenchy. Jeśli któraś z pań marzy o intrygującej kompozycji pełnej miodowego aromatu, balsamicznej nuty i drzewnych akordów z delikatną nutką wanilii to zapewniam, ten zapach może idealnie trafić w powyższe oczekiwania, a potem długo nie znajdzie mu się godnego kandydata, który by go zastąpił.

   

  Cena 30ml/od 154 zł, 50 ml/od 194 zł

  Zapach dostępny m.in. na stronie perfumeria.pl