Jak pachnie Carat od Cartier?

   

   

  Blask diamentów, szlachetne światło, żywe złoto i lekkość, a także radość oraz krystaliczność zapachu kwiatów – czyż taka właśnie wizja nie towarzyszyła przy tworzeniu zapachu największej marce jubilerskiej na świecie – Cartier? Tego zadania z entuzjazmem podjęła się Mathilde Laurent, kreatorka i mistrzyni perfumiarstwa, która pracowała nad takimi zapachami jak Baiser Vole Cartier, Cartier De Lune Cartier, La Panthere Cartier, czy Aqua Allegroria Herba Fresca Guerlain. Carat – to najnowsze perfumy marki Cartier.

   

   

  „Carat to według mnie perfumistyczna oda do światła. Jestem szczęśliwa mogąc podzielić się moją wizją blasku w zapachu, i olfaktywną emocją, jaką wywołuje, i, podobnie jak to robi Cartier, sprawić żeby kobieta, która go nosi – lśniła i olśniewała.” 

   

  Mathilde Laurent

   

  CARAT CARTIER

   

   

   

  Wizja

  Ani przez chwilę nie przeszła mi myśl, że ten zapach Carat mógłby nazywać się zupełnie inaczej lub co bądź inaczej pachnieć. Wszytko tu jest przepięknie zgrane. Właśnie tak może pachnieć krystaliczność, lekkość i światło powiązane z radością . Zapach, który jest autentycznym odniesienim do przejrzystości i światła diamentów – Carat Cartier.

   

  Jak pachnie Carat Cartier?

  Dostojnie! To pierwsze słowo, które przychodzi do głowy. Kojarzy mi się z uniesieniem, lekkością, bo nie ma w nich krzty egzotyki ani wybujałej słodkości. Ten zapach to oaza spokoju, kwintesencja delikatności i wdzięku.

   

  Cartier Carat to ucieleśnienie kwiatowej kompozycji stworzony z bukietu kolorowych kwiatów, które nie dominują w sposób śmiały. To krystaliczna zmysłowość. Wyczuwalny jest hiacynt, fiołek, a najbardziej czuć filetowy bez, który miesza mi się trochę z frezjami. To niezwykły zapach i bardzo mi się podoba. Myślę, że każdej zwolenniczce lekkich i fiołkowych klimatów Carat bardzo przypadnie do gustu. 

   

  Do jakiej kategorii zapachowej przydzieliłabym CARAT?

  Najbliżej mu do zapachów w typie molekularnym. Jestem pewna, że na każdej, innej skórze będzie inaczej pachniał i każda z pań odbierze go na swój sposób. 

   

   

  Piramida zapachowa

  Nuta głowy: bergamotka

  Nuta serca: fiołek, lilia, hiacynt, tulipan, wiciokrzew, ylang-ylang

  Baza: mimoza, piżmo.

   

  Flakon

  Jest idealnym odzwierciedleniem zapachu. Prosty i jednocześnie fascynujący. Jego szkło przepięknie mieni się blaskiem i odbija światło. Stanowi przepiękną wizytówkę perfum Cartier.

   

  Zapach jest dostępny w perfumeriach Douglas. Cena: 50ml/ 399 zł, 100 ml – 589 zł