6 super pędzli do makijażu oczu | Sigma – Morphe – Zoeva

   

   

  Nareszcie udało mi się spośród prawie 50 pędzli wyłonić ten najlepsze. Właściwie to początkowo miało być opisane 10 super pędzli do makijażu oczu. Jednak im dłużej się nad nimi zastanawiałam, tym bardziej zauważałam, że podobieństwo może być zbyt znikome, a przecież czasami chodzi o minimalizm w kosmetyczce. To trudny do ogarnięcia temat. Rynek kosmetyczny oferuje ogromny i świetny wybór pędzli do makijażu. Jest naprawdę w czym wybierać i przebierać. 

   

  Gdy wybierałam te najlepsze pędzle do makijaży oczu, to niestety nie udało mi się połączyć je z jedną marką. W tym wypadku są to aż 3 różne firmy. Z trudem też wykopałam mój najlepszy pędzelek do oczu jeszcze innej marki, z trzech powodów – jest stosunkowo drogi do konkurencyjnych, już go nie ma w ofercie perfumerii Douglas, a trzeci powód – znalazłam identyczny i to znacznie tańszy od GA.

   

   

  Tak więc drogą redukcji wyłoniłam 6 rwwelacyjnych pędzli takich firm jak Sigma, Zoeva oraz Morphe. Które to dokładnie są, poniżej pełen opis.

   

  TOP 6 – pędzle do makijażu oczu

  • Sigma – Large Shader E60,
  • Sigma – Small Angle E65,
  • Zoeva – Luxe Precise Shader 238
  • Zoeva – Luxe Smoky Shader 234
  • Morphe – Smudge Brush,
  • Morphe – Detail Crease Brush

   

  6 super pędzli do makijażu oczu | Sigma - Morphe - Zoeva

   

  Sigma – Large Shader E60

  Uwielbiam ten pędzelek! Idealnie wyprofilowane włosie tworzy makijaż oka w błyskawicznym tempie. Jak to mówią – makijaż sam się tworzy. Super sprawa dla początkujących i nie tylko. Po roku stosowania włosie jest nadal tak samo miękkie i nie wypada. Large Shader to mocna konkurencja pędzla z marki Giorgio Armani. Pięknie zaciera granicę pomiędzy kolorami oraz wokół ruchomej powieki i pod łukiem brwiowym.

   

   

  Sigma Small Angle E65

  Bardzo precyzyjna, ścięta końcówka do tworzenia idealnej kreski oraz malowania linii wodnej oka. Nie za duża, nie za mała, a bardzo wygodna w aplikowaniu cienia o dowolnej konsystencji. Syntetyczne włosie jest odrobinę krótsze w porównaniu do tych z Zoevy i dzięki pędzlowi Sigma Small Angle łatwiej jest wyczarować piękną kreskę na oku.

   

   

   

   

  Zoeva – Luxe Precise Shader 238

  To głównie tym pędzelkiem malują codziennie swoją linię wodną oczu, zwłaszcza tą górną. Końcóweczka jest bardzo drobna i dzięki temu łatwo manewrować pędzlem w tak delikatnym i wrażliwym miejscu oka. Tym samym pędzlem rozcieram również granicę czarnej kredki lub cienia nad linią rzęs. Praktycznie już na tym etapie mój makijaż oka może zostać zakończony.

   

   

  Zoeva – Luxe Smoky Shader 234

  Pędzlem Luxe Smoky Shader lubię rozcierać kredkę lub kreskę wykonaną cieniem. 234 to bardzo precyzyjny pędzelek. Łatwo nim się manewruje i nie sposób nim zepsuć makijażu. Świetny do rozcierania granic w załamaniu powieki.

   

   

   

  Morphe – Smudge Brush,

  Czasami brakowało mi jeszcze mniejszego pędzla niż Zoeva 234 i w którymś momencie zauważyłam w swojej kolekcji pędzli ten z Morphe. Jest genialny! I gdybym miała wybierać pomiędzy tymi dwoma oczywiście wybór ostateczny padłby na ten z Morphe. Dokładnie ten pędzel tworzy mi większość makijaży, które przedstawiam tu na blogu i na Instagramie. Poziom uzależnienia od niego – max!

   

   

  Morphe – Detail Crease Brush

  Magiczna, zaokrąglona kuleczka wykonana z włosia – kapitalny sposób do rozcierania kredki, cienia i każdego załamania w dowolnej części powieki. Super też do rozświetlania wewnętrznej części oka. Ten, kto odkryje tego rodzaj pędzla będzie już na zawsze mega usatysfakcjonowany.

   

   

  I to tyle. Każdy z powyższych pędzli myję przynajmniej dwa razy w tygodniu i ani razu nie miałam z nimi żadnych problemów, zero zastrzeżeń, nic się nie rozwarstwia, nie rozkleja. To reprezentacja super jakości.