Nowy zapach Sisley Paris – Izia La Nuit

Nowy zapach Sisley Paris - Izia La Nuit

 

 

Żaden dzień, ani żadna jasność nie dorówna tajemniczości nocy, która tworzy niepowtarzalny klimat w ogrodzie pełnym kwiatów. Poznając świat kwiatów nie raz przekonałam się o tym, że są takie kwiaty, które dopiero po zmierzchu zaczynają pachnieć. Niekiedy bardzo intensywnie. Jak gdyby za dnia nieśmiałość nie pozwalała im na pełne objawienie swojego wizerunku i mocy.

 

Tak kiedyś pewna róża zwróciła na siebie uwagę Isabelle d’Ornano. I tak powstała Izia.

 

 

A jak powstała Izia La Nuit?

Jak narodził się pomysł na zapach Izia La Nuit? Co roku, przez dwa tygodnie kwitnienia tej wyjątkowej róży, myślałam sobie – co jeszcze można by z nią zrobić? Z tą samą różą. Jednak w nieco inny sposób. W trakcie rozmowy z Amandine Clerc-Marie zdecydowałyśmy, że możemy nadać jej jeszcze bardziej wyrafinowaną formę zapachu. 

 

Jestem zachwycona tym, że w Izia La Nuit, pojawiły się nuty drzewne i skórzane, z dodaną przez  Amandine odrobiną wanilii, dzięki której zapach stał się niepowtarzalny. W moim odczuciu bardzo zmysłowy.” 

Isabelle d’Ornano

 

 

 

Izia La Nuit jak wyznanie miłości

Izia La Nuit to hołd dla wyjątkowej, tajemniczej róży, która rośnie i kwitnie przez krótki czas w ogrodzie Isabelle d’Ornano.  To zapach otulony w nuty drzewne i skórzane ze szczyptą wanilii. Intensywny, elegancki, zmysłowy, pełen szyprowych woni. To więcej niż zapach, miejsce czy czas, Izia La Nuit to podróż, doświadczenie, odkrycie.

 

Jak pachnie Izia La Nuit?

Pierwsze nuty zapachu to jak brzmienie ekscytującej melodii. Jest świeżo, promienie i pobudzająco. To wir bergamotki, która w połączeniu ze słodkimi nutami mandarynki otula się  w zapach czarnej porzeczki. Słodyczy tej dotrzymuje towarzystwo kardamonu. 

 

Sercem zapachu jest róża. Róża tętniąca życiem, piękna, szlachetna, orzeźwiająca jak krystaliczna woda otulona w kwiaty frezji i magnolii. To przepięknie i długo utrzymująca się nuta łączy swoją szlachetność i dostojność z drzewnym aromatem wanilii. Razem tworzą wyjątkową woń z labdanum i tajemniczą paczulą,  z delikatny ambrox uwalnia ciepłe, delikatne klimaty zapachu.

 

To bardzo wyjątkowy zapach. Pozostaje na skórze przez cały dzień. 

 

Flakon Izia La Nuit

Niezwykle wyjątkowy jak sam zapach. Zaprojektowany przez polskiego rzeźbiarza, Bronisława Krzysztofa. Eleganckie, szlachetne szkło pokryte jest głębokim, tajemniczym, połyskującym czarnym lakierem, kontrastującym z delikatnym złotym woalem, który ukazuje świetlisty charakter zapachu.

 

Nazwa, Izia La Nuit, została napisana ręcznie przez Isabelle d’Ornano i zawiera słowo Izia – zdrobnienie imienia Izabela w języku polskim – co nadaje zapachowi niezwykle osobisty, intymny charakter. Nazwa ta jest wygrawerowana na złotym płatku, umieszczonym na granatowym opakowaniu, ozdobionym gwiazdami.

 

 

 

Tak jak miłość jest emocjonalnym doświadczeniem, które toczy się własnym torem, tak odkrywanie perfum również może następować w różnych etapach: ekscytacja, zachwyt, rozkwit, spełnienie, wieczność.

 

Izia La Nuit to spotkanie olfaktoryczne złożone ze wszystkich tych emocji.

 

 

Perfumy Izia La Nuit dostępny już w perfumeriach.