Double Wear Nude Water Fresh Make up | Estee Lauder

Double Wear Nude Water Fresh Make up | Estee Lauder

 

 

Od mocniejszego krycia cenię bardziej nawilżające właściwości oraz delikatne ujednolicenie kolorytu. Wolę podkłady, które tylko odrobinę matują, delikatnie rozświetlają, ale przede wszystkim są niezwykle trwałe i odporne na ścieranie. Cenię sobie takie kosmetyki, które oferują również lekką formułę i potrafią ładnie stopić się ze skórą twarzy.

 

I przyznam szczerze, że jak się dobrze poszuka, to takich podkładów jest mnóstwo na ryku kosmetycznym. Dodatkowo nastały czasy, gdy marki kosmetyczne oferują nie tylko innowacyjność w swoich produktach, ale również coraz szerszą gamę odcieni. Bez problemu można dopasować podkład pod swój koloryt cery. 

 

Marka Estee Lauder zawsze miała, odkąd pamiętam, do zaproponowania bardzo  duży wybór ciekawych kosmetyków do makijażu oraz pielęgnacji. Co jakiś czas lansowany jest nowy podkład. Double Wear Nude Water Fresh Make up nie jest nowością z tego roku. Podejrzewam, że z tym produktem zdążyła się zaznajomić niejedna blogerka, czy też fanka kolorówki Estee Lauder oraz oczywiście zwolenniczka klasycznego podkładu Double Wear. 

 

Double Wear a Double Wear Nude

Mam oba podkłady i zauważyłam, że mają one kilka cech wspólnych, ale gdybym miała wybierać, którego wolę, to zecydowanie byłaby to wersja Nude. Dlaczego?

 

Double Wear Nude Water Fresh Make up | Estee Lauder

 

ESTÉE LAUDER ESTÉE LAUDER Double Wear Water Fresh Nude

 

Double Wear Nude

Podkład Double Wear Nude ma dużo lżejszą konsystencję od klasycznego. Oprócz tego pozostawia skórę o 50% lepiej nawilżoną. Ma znacznie większy filtr  przeciwsłoneczny, DW ma 10 SPF, a DW Nude 30 SPF.

 

Kolejna różnica to efekt rozświetlenia, Double Wear Nude nadaje bardziej świeży i wypoczęty wygląd. To o wiele lepiej zdaje egzamin w momencie, gdy posiada się zauważalną dolinę łez. Podobnie jak klasyk bardzo dobrze kryje, ujednolica koloryt i sprytnie tuszuje rozszerzony pory. Nie wchodzi w linie mimiczne, ani nie pogłębia widoczności bruzdy. Nie wymaga użycia wcześniej bazy pod makijaż, wystarczy sama pielęgnacja.

 

Trwałość ma na bardzo wysokim poziomie, z resztą podobnie jak klasyczny Double Wear. 

 

 

Dla jakiej cery jest Double Wear Nude?

Dla tych pań, co preferują lżejsze, delikatniejsze podkłady o solidnej dawce nawilżenia. To podkład, który sprawdzi się przy cerze mieszanej, ale w kierunku suchej oraz takiej, co po prostu lubi nawilżenie.

 

 

 

Czy podkład Double Wear Nude posiada jakieś wady?

Mogą one występować pod jednym warunkiem – jeśli za dużo się go nałoży. Wtedy cera wygląda bardzo niekorzystnie, świeci się tak bardzo, że z trudem idzie jej nadać matowy wygląd nawet najbardziej matującym pudrem. 

 

Inną wadą produktu jest brak pompki, co niekiedy może być druzgocące w przypadku wylania się za dużej ilości podkładu i niewykorzystania jej. Aczkolwiek można sobie z tym poradzić, np. wlać odrobinę podkładu do zakrętki i stamtąd pędzlem wydobywać. 

 

Czym najlepiej aplikować podkład Double Wear Nude?

Osobiście preferuję pędzle do podkładu, np. Make up for ever #108 lub Sephora Foundation #203. Również kultowa gąbka Beauty Blender fantastycznie zdaje egzamin przy nakładaniu wersji Nude. 

 

Cena – ok. 189 zł za 30 ml.