Mon Guerlain Intense | Guerlain

Mon Guerlain Intense | Guerlain

 

 

Na początku było tylko Mon Guerlain Eau de Parfum. I na szczęście na tym się nie skończyło. Kolekcja Guerlain w piękny sposób nam się powiększyła o kolejne flakony, mamy już teraz – Mon Guerlain Eau de Toilette, Mon Guerlain Florale, Mon Guerlain Bloom of Rose i najnowsze dzieło – Mon Guerlain Intense. Przepiękny! I jeśli doskonałość ma swój zapach, to niewątpliwie pachnie ono jak Mon Guerlain Intense. 

 

Intensywny, bogaty, zmysłowy, piękny i szalenie elegancki! Tak krótko można zdefiniować najnowszy zapach marki Guerlain – Mon Guerlain Intense. I jednocześnie te perfumy przynoszą na myśl wizję zjednoczenia dwóch światów, gdzie jeden niesie spokój i harmonię, a drugi – intensywne doznania i emocje. 

 

 

Jak zatem pachnie owa urzekająca doskonałość?

Mon Guerlain Intense to szlachetna woń wanilii, którą wykreowaną na bardzo zmysłową i elegancką postać łącząc ze sobą dwie waniliowe nuty – wanilię tahitańską, która rośnie na wyspach Polinezji Francuskiej i jest odmianą droższą i bardzo rzadko spotykaną oraz wanilię z Madagaskaru, czyli tzw. bourbon.

 

Tak jak w klasycznej wersji, tak i tu kluczową rolę odgrywa lawenda, której tym razem mocniej asystuje aromat pudrowego irysa i delikatna nuta paczuli. Całą tę pudrową otoczkę podkręca akord australijskiego drzewa sandałowego. Mon Guerlain Intense jest mocniejszym zapachem, dzięki nucie lukrecji, która służy bergamotce, mandarynce i róży za wielobarwny kontrast. Jaśmin, który również znalazł swoje miejsce w kompozycji odgrywa tutaj rolę delikatnego podmuchu. Jest, ale dość słabo wyczuwalny, podobnie jak samo piżmo. 

 

Trwałość zapachu jest rewelacyjna, zapach utrzymuje się przez kilka godzin na skórze, zaś na włosach, szaliczku, czy apaszce –  przez kilkanaście godzin lub zależnie od rozpylonej ilości – nawet kilka dni. Przepięknie układa się na skórze. Jest idealnym wyborem na każdą porę roku jak, na dzień i na wieczór. 

 

 

 

Twórcy zapachu Mon Guerlain Intense

Za ułożeniem kompozycji do Mon Guerlain Intense stoją Thierry Wasser oraz Delphine Jelk – kreator zdecydowanej większości zapachów Guerlain oraz kobieta obdarzona fantastyczną intuicją i kreatywnym poglądem. 

 

Delphine Jelk: „Gra z motywem intensywności była naturalną decyzją. Jest to najbardziej charakterystyczny element marki Guerlain, która ma wyjątkowe podejście do składników. Wszystkie najważniejsze aspekty oryginalnego zapachu zostały podkreślone lawendą, paczulą i tynkturą wanilii płaskolistnej z jej nutami skórzanymi, waniliowymi oraz migdałowymi, które podkreśla heliotrop. To właśnie potężna dawka intensywnej wanilii określa uzależniającą jakość zapachu, nadając mu jednocześnie elegancję i tajemniczość”.

 

Thierry Wasser: „L’Eau de Parfum Intense ukazuje nieodpartego ducha kobiet oraz ich zmysłowość, która wychodzi poza ramy zwykłych wizualnych stereotypów. Jego bohaterką jest kobieta tajemnicza, która niełatwo zdradza swoje sekrety. Zapach ilustruje przenikliwe spojrzenie bohaterki, które potrafi rozbrajać w taki sposób, że może dotknąć duszy rozmówcy. Tę tajemniczą nieodpartą głębię odzwierciedla wanilia w połączeniu z kremowym sandałowcem i paczulą, które składają się na uwodzicielsko wielowymiarowy zapach. Każdy pięknie wkomponowany weń element tworzy doskonałą elegancję”.

 

 

Wanilia –  składniki i ekspresja

To dzięki tynkturze wanilii płaskolistnej i tradycyjnej technice, którą kultywuje Dom Guerlain, wanilia staje się tak zmysłowo krągła i drzewna. Uzyskuje się ją z kwiatowych, migdałowych strąków wanilii tahitańskiej. Jaśmin stanowi bogaty słodki aspekt kompozycji, a jej wyrafinowana drzewna baza, zawierająca te same nuty indyjskiego drewna sandałowego, które znajdują się w oryginalnej kompozycji, zyskała teraz zmysłową głębię dzięki paczuli i białym nutom piżma. Stworzyliśmy zapach, który wyraża wolność.

 

Tynkura wanilii płaskolistnej

Dzięki starożytnej technice, którą kultywuje Guerlain, tynktura wanilii pulsuje w całym zapachu. Dom Guerlain prawdopodobnie jako jeden z ostatnich używa tynktury wanilii. Wykorzystuje strąki waniliowe z fabryki perfum Orphin. Są one preparowane, obrabiane, rozdrabniane i namaczane w alkoholu. Następnie filtrowane, co pozwala uzyskać tyntkurę o niezrównanym zapachu. Tynktura, którą można również pozyskiwać z żywic, mirry, kadzidła lub żywicy benzoesowej, gwarantuje wydobywanie ze strąków wanilii ich najlepszych właściwości.

 

 

Kogo ubrałabym w zapach Mon Guerlain Intense?

Kobietę, która jest autentyczna, mądra. Nie naśladuje nikogo, jest wierna swoim zasadom, i dla której ważne są wartości, o których świat zaczął już zapominać. I tak jak Eau de Parfum porównano do zapachu, który jest jak tatuaż, tak wersja intense jest jak korona z dołączonym hasłem przewodnim: „Padłaś…? Powstań! Popraw koronę i zasuwaj dalej!”.

 

Mon Guerlain Intense to zapach dla kobiety, która czuje się zwycięzcą, pomimo tego, że jej życie wcale nie wygląda jak wyreżyserowany (!) kadr na Instagramie oznaczone hashtagiem goals. Bo samo życie w sobie jest dla niej jednym wielkim wspaniałym marzeniem i cieszy ją każda jego chwila.