Jak pachną nowe COACH Floral eau de parfum?

   

  Pierwszym flakonem marki COACH, który mnie uwiódł od pierwszego wrażenia była woda perfumowana Coach New York. Oczarował mnie swoją wytworną elegancją i jednocześnie słodkością. Dominują w nim moje ulubione nuty drzewne takie jak drewno kaszmirowe, drzewo sandałowe, a to wszystko otulone we wdzięczne akordy maliny, gruszki i sporej dozy różowego pieprzu z turecką różą. Zapach niezwykle seksowny i elegancki.

   

  Woda toaletowa COACH, która pojawiła się na rynku perfumeryjnym kilka miesięcy później, była lżejszą postacią, o wiele bardziej świeżą, gdzie mocniej dominowały w niej cytrusy i słodka gruszka. Różowy pieprz został zastąpiony przez dwie, szlachetne róże – bułgarską i białą. Baza została zaakcentowana przez akordy drzewne, niemal identyczne co w wersji perfumowanej i równie doskonale eksponowały piękno tego zapachu. 

   

  A jak pachnie kwiatowa odsłona COACH Floral Eau de Parfum? Czy pojawiło się w niej coś ekscytującego? Postaram się to jak najlepiej zobrazować.

   

   

  Jak pachnie nowy Coach Floral?

  Coach Floral przybrał formę o wiele bardziej wyrazistą niż EDT, aczkolwiek jest wersją bardziej radosną i energetyczną. Po wodzie perfumowane Coach New York odziedziczył elegancję i zmysłowość. Jest w nim więcej kwiatów i dużo mocniej pachną w nim owoce, a to wszystko za sprawą cudownej piramidy zapachowej – połączenie sorbetu ananasowego z esencją cytrusową wymieszaną ze znakomitym akordem – różowym pieprzem.

   

  Wyjątkowego akcentu nadaje to, co znalazło się w samym sercu kompozycji zapachu Coach – subtelności i elegancji nadała róża herbaciana otulona płatkami jaśminu i przyjemnej woni gardenii. Baza z kolei nadaje charakter urzekającej elegancji za sprawą aromatów drzewnych i połączenia piżma z paczulą. 

   

  Zapach jest przepiękny, niebanalny. Z pewnością będzie pasować nie tylko na specjalne okazje, ale również do każdej, codziennej stylizacji. 

   

   

  INSPIRACJA

  Coach Floral Eau de Parfum powstała w wyniku inspiracji kolekcją torebek i akcesoriów zdobionych skórzanymi detalami w kształcie kwiatów róży herbacianej. Kolekcja taka po raz pierwszy pojawiła się wiosną 2016 roku. Odwołania do niej można zauważyć w kolekcjach marki COACH w każdym sezonie.

   

   

  “Celem powstania Coach Floral było wykreowanie zapachu optymistycznego i pozytywnego. Inspiracją była dla nas róża herbaciana oraz urok wiosny i lata”  —Stuart Vevers, Dyrektor Artystyczny.

   

   

  Nuty zapachowe

  Głowa: sorbet anansowy, esencja cytrusowa, różowy pieprz

  Serce: róża herbaciana , jaśmin Sambac, gardenia

  Baza: piżmo, akordy drzewne, paczuli

   

   


  COACH FLORAL Eau de Parfum 50ml      299 pln

  COACH FLORAL Eau de Parfum 90ml      379 pl

  Tagi: ,