Match Stix Trio Zestaw sztyftów | FENTY BEAUTY BY RIHANNA

FENTY BEAUTY BY RIHANNA

 

 

Konturowanie twarzy to najpopularniejsza technika w makijażu, jaka istnieje. To magiczny trik, dzięki któremu możemy mieć wpływ, jak będą wyglądać nasze rysy twarzy. Mogą być być ostre lub dużo subtelniejsze. Dzięki konturowaniu możemy uwypuklić policzki, wyszczuplić twarz, podkreślić kontury żuchwy. To po prostu genialna sprawa. Grunt w tym, by mieć do tego takie kosmetyki do konturowania, z którymi z łatwością przyjdzie nam osiągnąć zamierzony efekt.

 

Na rynku kosmetycznym panuje ogromny wybór produktów do konturowania. Najpopularniejszym produktem są palety jasnych i ciemnych pudrów. Na drugim miejscu są sztyfty konturujące, które nakłada się bezpośrednio na skórę, a potem rozciera odpowiednim pędzlem lub palcami. I przyznam, że kiedyś można było trafić na tego typu produkt, gdzie bez wprawy łatwo było zrobić sobie plamę zamiast nadać odpowiedni efekt.

 

Jednak rynek kosmetyczny bardzo szybko zareagował na oczekiwania i proponuje bardzo łatwe rozwiązania – sztyfty, dzięki którym możemy śmielej bawić się makijażem i jego technikami. Juz bez plam, bez przerysowanego efektu, za to od razu możemy uzyskać to, o co chodzi w tym konturowaniu. 

 

 

Fenty Beauty

Marka Fenty Beauty wraz z Rihanną na czele zaprojektowała właśnie takie sztyfty, z którymi poradzą sobie nawet najmniej wprawione osoby. Kolory tych sztyftów są po prostu idealne. W perfumerii Sephora z łatwością idzie wybrać dla siebie odpowiedni zestaw. Nawet jeśli pojawią się dylematy, to bez problemu konsultantki perfumerii z przyjemnością doradzą, które kolory będą najbardziej dopasowane pod nasze preferencje.

 

 

Match Stix Trio to 3 sztyfty w zestawie, który każdy ze sztyftów spełnia inne zadanie: jeden jako korektor, drugi w roli przyciemniania poszczególnych partii twarzy, a trzeci jest do rozświetlania. Do wyboru są 4 wersje kolorystyczne: 

  • Light 100 – wersja dla jasnych i bardzo jasnych karnacji w zimnym (lekko różowym) odcieniu skóry,
  • Medium 200 – wersja dla jasnych i średnich karnacji w ciepłym odcieniu skóry,
  • Tan 300 – zestaw dla śniadych i świeżo opalonej skóry,
  • Deep 400 – zestaw dla ciemnych karnacji lub dla bardzo opalonej skóry.

 

Ten na poniższym zdjęciu to zestaw Medium 200.

 

Match Stix Trio Fenty Beauty Medium 200

Konturowanie z Match Stix Trio Fenty Beauty

 

Konturowanie z Match Stix Trio Fenty Beauty

Jako produkt bazowy, który będzie stanowił idealne podłoże do konturowania jest podkład Fenty Beauty – Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation. Odcień, który jest dla mnie najlepiej dopasowany spośród 40 odcieni to #230 – średni beż. Wcześniej zastosowałam pielęgnację Givenchy, krem w kompakcie – L’Intemporel Blossom Fresh Face Compact Day Cream z filtrem 15 SPF PA+.

 

Jak widać na załączonych zdjęciach konturowanie rozpoczęłam od produktu brązującego. Konturowanie to dla mnie efekt subtelności i wysublimowanej gry światła i cienia. Dlatego kierując się takimi preferencjami sztyfty Fenty Beauty stanowią dla mnie idealne rozwiązanie. Tam, gdzie w naturalny sposób pada cień nałożyłam sztyft Mocha, czyli pod policzkiem. Pozostałe miejsca lubię nieco wysmuklić, dlatego nałożyłam produkt również po bokach wzdłuż nosa, nieco na przód brody, nad łukiem kupidyna oraz na linię żuchwy. Z łatwością idzie rozetrzeć kosmetyk na skórze. Efekt od razu jest delikatny, ale widoczny. W razie potrzeby kolejna warstwa mocniej zaznaczy kontur, ale wciąż nie uzyskamy plamy lub przerysowanego efektu.

 

Aby uwypuklić niektóre partie twarzy warto siegnąć teraz po korektor z tego zestawu – Bamboo. Podrasuje on efekt cieniowania, zwłaszcza na granicy pomiędzy policzkiem a linią żuchwy. Ostatnim elementem jest nadanie rozświetlenia. Odcień Trippin to połączenie rozświetlacza z różem do policzków. Idealnie podkreśli i odmłodzi nasze rysy twarzy. Końcowy efekt z różem na pewno nie umknie uwadze patrząc na ostatnie zdjęcia.

 

 

Podsumowując – Match Stix Trio marki Fenty Beauty to super propozycja dla tych, co lubią delikatny efekt konturowania lub co dopiero się uczą tej techniki lub totalnie nie kumają bazy, ale chcą spróbować. To kosmetyki stworzone dla tych osób, co lubią świeży, wysublimowany efekt bez przerysowania. Match Stix Trio są po prostu rewelacyjne: miękkość sztyftów,  łatwość manewrowania efektem, świetny wybór odcieni, jakość i trwałość na najwyższym poziomie. Wad nie znalazłam. Cena 232 zł za zestaw.

 

Konturowanie z Match Stix Trio Fenty Beauty