Pre-Shampoo Purifying Mask – oczyszczająca maska do włosów Sisley

   

   

  Nie ma chyba takiej kobiety na świecie, która z dumą przyznałaby fakt, że nie ma żadnych problemów z włosami. Tych problemów można mieć tysiące, a to, że są za proste, albo za cienkie, za słabe, za bardzo kręcone, zbyt suche, szybko przetłuszczające się, matowe, wypadające, zbyt niesforne, nie ten kolor włosów itd. itp. Można by wymieniać i wymieniać.

   

  Jednak prawdziwy problem to mają się włosy z nami. Za mało je odżywiamy, za krótko myjemy, za słabo spłukujemy z nich szampon, a niekiedy odżywkę, za często poddajemy działaniu trwałej koloryzacji, nie fundujemy sobie regularnego masażu głowy w celu lepszego ukrwienia skóry głowy, niszczymy je rozjaśnianiem, stosowaniem zbyt gorącej temperatury w sprzętach do modelowania albo zbyt dużą ilością kosmetyków do stylizacji.

   

  Mało tego! Są jeszcze czynniki zewnętrzne, na które nie mamy większego wpływu, czyli zanieczyszczenie środowiska, powietrza, kurz, pył, smog, chlorowana woda. I tak problemy zaczynają się kumulować. Czy jest na to antidotum? Myślę, że tak. 

   

   

  #HairDetox

  Co więc dobrego można zrobić dla włosów i skóry głowy? Myślę, że warto sobie spisać na kartce wszystkie rzeczy, które fundujemy naszym włosom i zastanowić się, co można zmienić na lepsze. Czy to zrezygnować z ich farbowania, oczywiście jeśli istnieje taka możliwość albo z regularnego rozjaśniania. Dużą zmianą może się też okazać zmiana suszarki na tę nowszej generacji z generatorem jonów ujemnych. Dzięki tej funkcji pod wpływem zimnego powietrza jony ujemne potrafią zamknąć łuskę włosa i sprawić, ze będą wyglądały na bardziej nawilżone i piękniejsze. Warto takie rzeczy rozpatrzyć bardzo dokładnie. 

   

  Dobrze jest też wziąć pod lupę kosmetyki, które stosujemy, przyjrzeć się ich składom i zacząć wybierać te, które mają korzystniejsze działanie niż tylko je wygładzić. Albo zamiast tego warto wybrać taki kosmetyk, który oczyści włosy jak i skórę głowy oraz zafunduje im detoks. Taką dietę dla włosów.

   

  I taki właśnie produkt znalałam w w asortymencie marki Sisley -Pre-Shampoo Purifying Mask.

   

  Gama Hair Rituel by Sisley stawia czoło współczesnym zagrożeniom, dba zarówno o kondycję włosów, jak i skórę głowy, proponując: reset dla włosów

   

  Pre-Shampoo Purifying Mask Hair Rituel by Sisley

  Na czym dokładnie polega działanie tej maski? Pre-Shampoo Purifying Mask uwalnia skórę głowy od substancji, które utrudniają jej oddychanie oraz powodują swędzenie lub podrażnienie. Produkt przywraca włosom naturalną witalność. Ochronna maska Pre-Shampoo Purifying Mask with White Clay oferuje nowe rozwiązanie umożliwiające przygotowanie włosów do mycia, aby były lepiej oczyszczone oraz piękniejsze na dłużej.

   

  Jak stosować?

  Maskę Pre-Shampoo Purifying Mask aplikuje się przed zastosowaniem szamponu raz lub dwa razy w tygodniu na suche włosy, na poszczególne pasma na całej długości, a także na skórę głowy. Pozostawia się na kilka minut, wmasowuje produkt w skórę głowy, a następnie spłukuje. Produkt jest odpowiedni do każdego rodzaju włosów.

   

   

  Składniki odżywcze

  • Biała Glinka zawarta w składzie Pre-Shampoo Purifying Mask działa niczym bibułka. Natychmiast absorbuje nadmiar sebum i oczyszcza skórę głowy z toksyn i zanieczyszczeń,

   

  • Herbata Jawajska przywraca równowagę skórze głowy, zmniejszając wytwarzanie sebum, a tym samym ogranicza częstotliwość potrzeby mycia włosów,

   

  • Ekstrakt z nasion selera pomaga ograniczać wnikanie substancji drażniących i toksyn, oczyszczając skórę głowy,

   

  • Biała Glinka działa również na włókna włosów, usuwając zanieczyszczenia oraz pozostałości produktów do stylizacji, które mają niekorzystny wpływ na ich blask. Peptydy z Moringa tworzą ochronny film na włóknach włosów, który izoluje je od zanieczyszczeń. Antyoksydacyjne właściwości wyciągu z liści Karczocha sprawiają, że włosy odzyskują blask i miękkość.

    

   Dodatkowo proteiny Bawełny pomagają wzmocnić włosy.

    

  Udowodniono, że na skórze głowy może znajdować się dwa razy więcej zanieczyszczeń niż w powietrzu! Szkodliwe czynniki zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne zanieczyszczenia wzmagają poziom stresu oksydacyjnego, któremu poddawane są komórki skóry głowy oraz uszkadzają barierę ochronną skóry, ułatwiając toksynom wnikanie w skórę, co może prowadzić do zaburzeń procesu wymiany komórkowej. Zdrowa skóra głowy odnawia się co 21 dni. W przypadku skóry, która nie funkcjonuje prawidłowo, młode komórki zastępują stare dużo częściej. Zmuszone do szybszych podziałów komórki nie wykształcają się w odpowiedni sposób, co sprzyja podrażnieniom oraz gromadzeniu zanieczyszczeń, a tym samym hamowaniu dostępu tlenu do skóry.

  Pre-Shampoo Purifying Mask With White Clay Maska stworzona zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, przygotowuje włosy przed myciem, chroniąc je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

  Pre-Shampoo Purifying Mask – oczyszczająca maska do włosów Sisley

   

  Wrażenia

  Nie przypuszczałam, że po użyciu tej maski efekty będą aż tak zauważalne, i że różnice z taką łatwością będzie można dostrzec. Maskę nakłada się na suche włosy tuż przez ich umyciem ulubionym szamponem. Dobrze by było, by miał on właściwości oczyszczające.

   

  Włosy po umyciu dostają wigoru, tak jakby drugie życie. Wyglądają zdrowo, pięknie. Łatwiej się je układa, modeluje i właściwie nie potrzebują dodatkowego wsparcia codziennej odżywki. Nawet ulubiony olejek na końcówki mogłam pominąć. I podobnie jest w przypadku produktów do stylizacji włosów mających za zadanie odbicie ich od nasady. 

   

  Oczywiście to nie zmienia faktu, że można całkowicie zrezygnować z kosmetyków upiększających i odżywiających do włosów. Maskę Pre-Shampoo Purifying Mask stosuje się raz lub dwa razy w tygodniu lub według uznania. Producent nigdzie nie sugeruje stosowania jej codziennie.

   

   

  Działanie na sebum

  Czy maska faktycznie wpływa na zmniejszenie ilości sebum na włosach? Jako posiadaczka włosów z tendencją do przetłuszczania i suchych na końcach z całym przekonaniem mogę to potwierdzić. Jednak z uwagi na fakt, że codziennie układam i modeluje moje włosy na nowo, muszę i tak codziennie im zagwarantować kąpiel. Kąpiel, olejek i stylizację z cudownie pachnącymi kosmetykami Hair Rituel by Sisley. Nieco czasochłonne, ale dla takich efektów warto!

   

   

  Dostępna tutaj (klik).

  Włosy, a w zasadzie tworząca je keratyna, są wyjątkowo podatne na działanie szkodliwych czynników. Mikrocząsteczki z łatwością osadzają się na włóknach, gromadzą się na włosach i utrudniają działanie produktów pielęgnacyjnych. Pre-Shampoo Purifying Mask uwalnia skórę głowy od substancji, które utrudniają jej oddychanie oraz powodują swędzenie lub podrażnienie. Produkt przywraca włosom naturalną witalność.