Sisley Restorative Hand Cream – krem do rąk o działaniu krioochronnym

   

   

  Nadchodzący czas to bardzo trudny okres dla naszej skóry dłoni. Mrozy, chłód, ciepło z grzejników, klimatyzacja w samochodzie, to wszystko sprawia, że dłonie nie będą wyglądać korzystnie. I dlatego nie żałujmy sobie porządnego kremu do rąk. Nakładajmy go tak często jak to tylko możliwe. I stosujmy go nie tylko jako krem, ale również jako maskę kładąc grubą warstwę i niech skóra bierze tyle, ile potrzebuje.

   

  Pamiętajmy! Nie dajmy szansy zdradzić swojego wieku przez niekorzystny wygląd skóry naszych dłoni. Dbajmy o nie z takim samym zaangażowaniem, jak o stan naszej skóry twarzy, szyi i dekoltu. 

   

  Macie już wybrany krem na zimę? Jeśli tak, to super! A jesli nie, to dobrze się składa, bo chciałam Wam polecić super krem, właściwie to klasa premium – krem do rąk RESTORATIVE HAND CREAM od marki Sisley. Co w nim znakomitego? A no skład i oczywiście działanie!

   

   

   

  Formuła oraz składniki kremu Restorative Hand Cream

  Restorative Hand Cream marki Sisley to krem o właściwościach odżywczych i przywracających komfort, pomaga również wzmocnić paznokcie oraz poprawić ich wygląd. Formuła kremu zawiera prowitaminę B5 (D-Panthenol), ekstrakt z kasztanowca i olejek ze słodkich migdałów, aby nawilżać skórki oraz wzmacniać paznokcie. Dodatkowym wsparciem są witamina B6 oraz koktajl minerałów (zawierający cynk, miedź oraz magnez), aby paznokcie były mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

   

  Marka Sisley po raz pierwszy zastosowała składnik aktywny o działaniu krioochronnym inspirowany naturalnymi reakcjami obronnymi organizmu, który został odkryty podczas naukowych ekspedycji na Antarktydę.

   

  Dzięki zawartości glikoprotein, które wykazują zdolność wydłużania żywotności komórek w niskich temperaturach (poniżej 0°C), ten krioprotektant (składnik aktywny) zwiększa poziom nawilżenia skóry oraz zmniejsza zaczerwienienia wywołane ujemnymi temperaturami.

   

   

  Formuła zawiera dwa aktywne składniki nawilżające o uzupełniającym się działaniu cukrów pochodzenia roślinnego oraz biosacharydów, których zadaniem jest przyciąganie i magazynowanie cząsteczek wody. Wyciąg z kasztanowca wspomaga funkcjonowanie bariery lipidowej i wzmacnia warstwę rogową przed transepidermalną utratą wody.

   

  Wrażenia

  Restorative to krem do rąk dla tych z osób, którzy mają bardo wymagającą skórę, potrzebują silnie działającego kremu z natychmiastowym rezultatem wygładzenia, mocnego nawilżenia i zabezpieczenia przed utratą wilgoci. Konsystencja jest jak gęsty lotion, ale wchłania się w skórę bardzo szybko i nie pozostawia lepkiej ani tłustej warstwy. 

   

  Co ciekawe to to, że choć krem wpływa na skórę dłoni zmiękczająco, to równoległe działa na paznokcie odżywczo i utwardzająco. Rezultat ten można odnotować już po tygodniu stosowania. 

   

  Jak często stosuję ten krem do rąk? Na początku istniała potrzeba 2,3 razy dziennie, tak przez tydzień. Po siedmiu dniach częstotliwość wraz z zauważalnymi efektami zmalała i teraz wystarczy, że raz dziennie sięgnę po ten krem nakładając go cienką warstwę. Z kolei raz w tygodniu krem ten stosuję jako maskę do skóry dłoni. Nakładam wtedy zdecydowanie większą ilość i czekam, aż krem sam się wchłonie przez przynajmniej 30 minut.

   

  Polecam!

   

  Tagi: