Lancome City Miracle CC Cream Spf 50/PA+++

 

Krem City Miracle CC*( premiera roku 2014), którego najprościej będzie nazwać delikatnym kremem tonującym jest świetną alternatywą dla podkładów w gorące letnie dni. Cera jest chroniona mocnym konkretnym filtrem 50 SPF/PA+++, co jest jego główną zaletą, ponieważ nie musimy nakładać osobno na twarz krem ochronny oraz podkład, tylko mamy proste rozwiązanie w jednym kosmetyku.

 

Nadaje wypoczętego efektu na twarzy, cudownie nawilża oraz nie kryje mocno. Gdy zaaplikujemy subtelną ilość, osiągniemy bardzo delikatne krycie, czyli nadanie ładnego, zdrowego i wyrównanego kolorytu. Kolejna nałożona warstwa kremu CC przykryje niedoskonałości, takie jak zaczerwienia i plamy pigmentacyjne. Struktura twarzy nie zostanie przykryta.

 

City Miracle jest idealnym wyborem dla kobiet, które latem opalają wszystko prócz twarzy, świetnie wyrówna opaleniznę z cały opalonym ciałem. Gama kolorów jest dedykowana na tę wakacyjną porę roku. Blade i jasne karnacje, oraz osoby nie lubiące się opalać nie docenią produktu, ponieważ najjaśniejszy odcień 01 (dostępne są 3) jest bardzo zbliżony do 030 w przypadku gamy podkładów Dior.

 

Trwałość na poziomie 4 godzin. Uważam, że to bardzo dobry wynik. Właściwie wskazane jest powtórzenie aplikacji co 2-3 godziny, aby ochrona przed promieniami była podtrzymana. Unikniemy dzięki temu przebarwień, jednocześnie nie rezygnując z efektu opalonej twarzy.

 

 

Porównując do CC marki Clinique, dla mnie CC od Lancome jest lepszy, bo jest lżejszy i delikatniejszy. CC Cream Clinique mam wrażenie, że jest zbyt ciężki jak na taką porę roku, jak lato. Poza tym bardzo dużo czasu potrzebuje na wchłonięcie się, a przy tym nadając nieestetyczny wygląd tłustej cery. Dopiero po 20 minutach od chwili nałożenia można przypudrować cerę, wcześniejsza aplikacja stworzy dziwny efekt, jakbym miała jakąś papkę. Owszem, krycie ma zdecydowanie na poziomie korektora kamuflującego, ale jego gęstej konsystencji nie mogę mu podarować.

 

Jeśli oczekujecie delikatnego i nawilżającego efektu opartego na mocnej ochronie przeciwsłonecznej, oraz subtelnie brązującego kolorytu – to będzie świetny wybór. City Miracle kosztuje 145 zł/30 ml.(kod rabatowy 10% do douglas online LATO15)

 

*Kosmetyk nie powoduje zapychania cery.