Mat Lip Powder | ARTDECO

   

  Uwielbiam innowacyjne formuły kosmetyków do makijażu. Mimo, że czasem efekt po nałożeniu niczym się nie różni od klasycznej formy, to i tak lubię, gdy mam do czynienia z innym sposobem aplikowania. Ot tak dla urozmaicenia. Gdzieś tam zawsze po cichu liczę na większy potencjał z kosmetyku. 

   

  Jakiś czas temu, na rynku kosmetycznym marka Artdeco wylansowała szminkę jako puder do ust dający efekt matowej pomadki. Do wyboru aż 6 różnych kolorów. Producent był skory obiecać, iż produkt ten:

   

   

   (…) zapewnia piękny, intensywny kolor o matowym wykończeniu. Nie wysusza ust. Posiada innowacyjny aplikator w formie miękkiej gąbeczki. 

   

   

   

   

   

  Mat Lip Powder

  Mogłabym napisać, że produkt nie do końca spełnia wszystkie oczekiwania, których można było się spodziewać po opisie producenta. Słowo intensywny kolor kojarzy mi się z mocną pigmentacją, myślałam, że ta pomadka w jakiś sposób to zapewnia. Z drugiej strony, jeśli coś ma pudrowe wykończenie, to raczej nie idzie w parze z wyrazistym odcieniem. Szybko udało mi się odkryć w niej pewien walor. Gdyby nie to, moja opinia na temat pomadki Artdeco brzmiałaby mniej więcej tak:

   

  • wcale nie pozostawia wyrazistego koloru na ustach, a jedynie nadaje lekkiego odcienia. Identyczny efekt można uzyskać każdym, wypiekanym różem do policzków,
  • wymaga dokładania z nakrętki kilku warstw, aby w pełni pokryć usta i nadać im bardziej wyrazistego koloru,
  • do plusów mogę zaliczyć przyjemność z nakładania pudru na usta za pomocą gąbeczki oraz to, że nie sposób tą pomadką wyjechać poza kontur ust,  
  • nieco wysusza, ale nie doprowadza stanu ust do ich przesuszenia,
  • trwałość mile mnie zaskoczyła – jest bardzo dobra.

   

   

  I wracając do jej najlepszego atutu. Odkryłam dla niej mistrzowskie zadanie. Otóż, jest genialnym wykończeniem każdej, wcześniej nałożonej pomadki – głównie satynowej. Tak, jako drugi etap makijażu ust sprawdza się rewelacyjnie. Nadaje lekkiego pudrowego matu, nie wysusza i świetnie przedłuża trwałość pomadki, a o imponującej wyrazistości już nie wspomnę. Ten efekt po prostu powala na kolana. Taki matte finish & blur dla ust. 

   

  Cena: 56,80 zł/ 0,4 g


  I na koniec, koniecznie zajrzyjcie na bloga Karoliny (KLIK), która porównała Mat Lip Powder Artdeco z identycznym produktem marki Dior. Znalazła niezłą różnicę. Zaskoczenie murowane!

  Tagi: